4η Αγωνιστική

“LEONTES B.T.” Vs “THE DOCTORS”

2 – 2

Την πρώτη της ισοπαλία παραχώρησε την Τετάρτη 15/11/2017, η ομάδα μας “LEONTES B.T.” για την Αγωνιστική περίοδο 2017-18. Δυστυχώς το υπερβολικό άγχος αλλά και η έλλειψη επιλογών (διαθέσιμοι ήταν μόνο 5 παίκτες) στέρησαν από την ομάδα μας τη νίκη παρά το αρχικό προβάδισμα στο σκορ με 2-0 απέναντι στους περσινούς Πρωταθλητές “THE DOCTORS” (2719-2738).

Η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-0 στον αγώνα όντας πολύ ψύχραιμη στα τελευταία στάδια των δύο πρώτων παιχνιδιών (903-894, 933-925). Στο 3ο και καθοριστικό παιχνίδι η τύχη χαμογέλασε στην αντίπαλο ομάδα και αυτά που έχασε στις λεπτομέρειες στα πρώτα παιχνίδια τα κέρδισε (883-919) ισοφαρίζοντας τον αγώνα σε 2-2.

Με την ισοπαλία και την απώλεια των δύο βαθμών, η ομάδα μας ανέβηκε στους 13 βαθμούς αποκτώντας συγκάτοικους στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Κορυφαίος της ομάδας μας ο Χρίστος Σιακαλλής με Average 191,3 (187-198-189).

Ευχόμαστε στην ομάδα “THE DOCTORS” καλή συνέχεια στο υπόλοιπο της σεζόν.