3η Αγωνιστική

“TEAM GIANTS” Vs “LEONTES B.T.”

1 – 3

Με την 3η συνεχόμενη νίκη προχώρησε την Τετάρτη 8/11/2017, η ομάδα μας “LEONTES B.T.” στις επίσημες  υποχρεώσεις της για την Αγωνιστική περίοδο 2017-18. Παρά τη μέτρια βραδιά που βρέθηκαν τα πλείστα ατού, η ομάδα μας κατάφερε τελικά να επικρατήσει με σκορ 1-3, επί της ομάδας “TEAM GIANTS” (2661-2634).

Όλα τα παιχνίδια είχαν το χαρακτηρισμό του ντέρμπι και κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Το άγχος ήταν εμφανές στους παίκτες των δύο ομάδων, περιορίζοντας έτσι την απόδοση τους σε μέτρια έως χαμηλά επίπεδα.

Η ομάδα των “TEAM GIANTS” προηγήθηκε με 1-0 (913-879) στον αγώνα όντας πολύ πιο ψύχραιμη στα τελευταία στάδια του 1ου παιχνιδιού. Στο 2ο παιχνίδι οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού κάτι που παρά τη μαχητικότητα των αντιπάλων παικτών κατάφεραν τελικά, ισοφαρίζοντας τον αγώνα σε 1-1 (876-916).  Το 3ο παιχνίδι έγειρε προς “LEONTES B.T.” μεριά (845-863) χάρη στη ψυχραιμία των παικτών μας στα δύο τελευταία κρίσιμα frames. Η νίκη και κατ’ επέκταση οι τρεις πολύτιμοι βαθμοί, διατήρησαν την ομάδα μας μόνη πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα με 11 βαθμούς. Κορυφαίος της ομάδας μας ο Αντώνης Χαραλάμπους με Average 192,3 (203-205-169).

Ευχόμαστε στην ομάδα “TEAM GIANTS” καλή συνέχεια στο υπόλοιπο της σεζόν.