2η Αγωνιστική

“LEONTES B.T.” Vs “PIZZA PLUS SALAMINA”

4 – 0

Με νίκη συνέχισε την Τετάρτη 1/11/2017, η ομάδα μας “LEONTES B.T.” στις επίσημες  υποχρεώσεις της για τη νέα Αγωνιστική περίοδο 2017-18. Χωρίς να πιάσει την απόδοση της προηγούμενης αγωνιστικής και έχοντας σε μέτρια βραδιά όλους τους παίκτες δυσκολεύτηκε αλλά κατάφερε τελικά να επικρατήσει με καθαρό σκορ 4-0, της ομάδας “JACK’S PIZZA SALAMINA” (2653-2544).

Όλα τα παιχνίδια είχαν πανομοιότυπη εξέλιξη. Οι παίκτες της ομάδας μας έμπαιναν συγκεντρωμένοι και προσηλωμένοι στο στόχο με συνέπεια η ομάδα να φεύγει, από τα πρώτα frame, μπροστά στο σκορ. Η συνέχεια και των τριών παιχνιδιών επεφύλασσε καρδιοχτύπια μιας  και η απαιτούμενη συγκέντρωση χανόταν με αποτέλεσμα να παιχτούν όλοι οι βαθμοί κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες και στις τελευταίες μπαλιές κάθε παιχνιδιού.

Κάποιες φορές η εμπειρία και κάποιες φορές η τύχη έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα μας να φύγει νικήτρια με 4-0 (897-864, 854-814, 902-866) κάτι που της επέτρεψε να μείνει μόνη πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα με 8 βαθμούς. Κορυφαίος της ομάδας μας ο Δομίνικος Χαραλάμπους με Average 179,67 (185-181-173).

Ευχόμαστε στην ομάδα “JACK’S PIZZA SALAMINA” καλή συνέχεια στο υπόλοιπο της σεζόν.