6η Αγωνιστική

“YAKOYA AEL” Vs “CARRERA LEONTES B.T.”

LEONTES Vs G-AEL_w6

3-1

Δυστυχώς η κακή απόδοση στα πρώτα δύο παιχνίδια του αγώνα της Πέμπτης 4/12/2014, δεν επέτρεψε στην ομάδα μας “CARRERA LEONTES B.T.“ να διατηρήσει το αήττητο της στο φετινό Πρωτάθλημα. Παρά την καλή απόδοση στο τρίτο παιχνίδι δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με σκορ 1-3 (2642-2633) από την ομάδα “YAKOYA AEL”.

Η αστάθεια στην απόδοση και η νευρικότητα έκαναν και πάλι την εμφάνιση τους σε επίσημο αγώνα με αποτέλεσμα να χαθεί το πρώτο παιχνίδι με 101 κορίνες διαφορά 923-822. Δυστυχώς η κακή ψυχολογία λόγω κάποιων εσσωτερικών προβλημάτων δεν επέτρεψε στην ομάδα να αντεπιτεθεί και να διεκδικήσει με αξιώσεις το δεύτερο παιχνίδι με αποτέλεσμα να χαθεί και αυτό (962-880), η αντίπαλη ομάδα να προηγηθεί με 2-0 και η διαφορά να ανέβει στις 183 κορίνες. Ενάντια στη ροή του αγώνα η ομάδα μας, περισσότερο λόγω ενστίκτου, αντέδρασε και ανεβάζοντας απόδοση πίεσε την αντίπαλη ομάδα κατακτώντας το τρίτο παιχνίδι (781-931) και παράλληλα διεκδίκησε μέχρι τέλους την ισοπαλία η οποία χάθηκε στις λεπτομέρειες του 10ου frame και από καθαρή ατυχία. Κορυφαίος της ομάδας μας ο Γιάννος Αλεξάνδρου με Average 188,33 (565 κορύνες /188-182-195).

Ευχόμαστε στην ομάδα “ΥΑΚΟΥΑ ΑΕΛ” καλή συνέχεια στο υπόλοιπο της σεζόν.

ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

w6-SS_AEL Vs LEONTES_4-12-2014_550x201

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΠΑΙΚΤΩΝ

Team Weekly Performance Charts_W-4

PRE-GAME

Την Πέμπτη 4/12/2014 συνεχίζεται το Πρωτάθλημα Μπόουλινγκ Α’ Κατηγορίας του Ε.Σ.ΜΠΟ Αμμοχώστου για την Αγωνιστική περίοδο 2014-15. Η ομάδα μας CARRERA LEONTES B.T.καλείται στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής, να αντιμετωπίσει στους διαδρόμους 3-4 την ομάδα “YAKOYA AEL”.

Οι αγώνες απέναντι στην ‘YAKOYA AEL’ ήταν ανέκαθεν αμφίρροποι και παρουσίαζαν εξαιρετικό ενδιαφέρον και ανταγωνισμό. Για την ομάδα μας θα είναι μία καλή ευκαιρία προκειμένου να ανεβάσει στροφές ένεκα και της συμμετοχής της στις 13-14 Δεκεμβρίου στην Τελική Φάση του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος.

Ευχόμαστε να διεξαχθεί ένας αθλητοπρεπέστατος αγώνας και να κερδίσει η καλύτερη σε απόδοση ομάδα.